Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ďasovec, Fénix, Ghúl

26. 1. 2008

Ďasovec (Grindylow) ¨

Světlezelený rohatý vodní démon jezer Irska a Británie. Agresivně se chová ke kouzelníkům i mudlům, občas si jej jezerní lidé dokáží ochočit. Živí se drobnými rybkami a dlouhé prsty dokáží vyvinout mocný stisk, ale snadno se zlomí.

Fénix (Phoenix)

 Jen výjimkám mezi kouzelníky se ho podařilo ochočit. Je to majestátní, jasně rudý pták velikosti labutě s dlouhým zlatým ocasem, zobákem a spáry. Místem výskytu je Egypt, Čína a Indie. Dožívá se obrovského věku díky regeneraci spálením a povstáním ze svého popela jako mládě. Je absolutně mírumilovný. Dokáže kdykoliv zmizet a znovu se objevit. Jeho zpěv zvyšuje odvahu čistého srdce a zlé plní strachem. Slzy mají mocný léčivý účinek. a zvládne unést skoro jakokoukoli tíhu.Ghúl (Ghoul)

Druh starého perského démona, který se zdá být poměrně neškodným až na to, že v domě, kde se usídlí, neustále kvílí a buší do potrubí pokaždé, když se mu zdá příliš ticho. Existují ale pravděpodobně i jiné druhy ghúlů, které jsou nebezpečnější, protože mohou například měnit svou podobu (tzv. chameleoní ghúl). Je sice ošklivý, ale není zvlášť nebezpečný. Podobá se slizkému kolozubému obrovi a sídlí na půdách či stodolách patřících kouzelníkům, kde se živí můrami a pavouky. Hlasitě skučí, občas hází kolem sebe předměty, ale pokud na něj osobně narazíme, přinejhorším výhružně vrčí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Haloo . Dávejte si pozor.

(recenze, 13. 6. 2009 21:13)

Chybí tu obrázky. Takže pokud je sem nedoplníte, vaše stránky jsou příšerné.